Přesně tak, jak značka Honor avizovala, byl v Číně oficiálně představen fitness náramek Honor Band 5i. Pokud bychom chtěli vypíchnout jeden z jeho hlavních rysů, byl by to asi způsob nabíjení. Na rozdíl od mnoha dalších podobných nositelností má Band 5i v těle ukrytý USB konektor, který lze jednoduše zapojit do jakéhokoli zařízení a nabíjet. Odpadá tedy nutnost s sebou nosit kabel a nabíječku nebo nabíjecí dok.

Displej

Jinak se Honor Band 5i v podstatě neliší od podobných náramků, i když seznam funkcí byl kvůli nízké ceně očesán jen na to nejnutnější. Dotykový TFT displej je barevný a má rozlišení 160×80 pixelů. Úhlopříčka je 0,96 palce. Zobrazí až 30 znaků najednou a na jednom z jeho konců najdeme jediné kapacitní tlačítko pro ovládání. Řemínek je, podobně jako u modelu Band 5, vyroben ze silikonu a nabízen bude v několika módních barvách.

Hlavní funkce a parametry

Výčet funkcí tohoto náramku bude tentokrát stručný. Začneme monitoringem tepové frekvence, kdy je snímač vybaven technologií TruSeen 3.5. Dále zde najdeme i funkci pro měření hladiny kyslíku v krvi a monitoring spánku. Samozřejmě výrobce nevynechal ani různé sportovní režimy, kterých je celkem devět. Pomocí náramku lze také ovládat přehrávání hudby. Co se týče kapacity baterie, tak ta je u Band 5i poněkud nižší než u jeho předchůdce. Z 100 mAh spadla na 91 mAh. Přesto by měla na jedno nabití vydržet sedm až devět dní. Výrobce také tvrdí, že je nová verze náramku odolná vůči stříkající vodě, potu a prachu. Spárování s telefonem probíhá přes Bluetooth 4.2 LE.

Když už jsme v úvodu zmínili nízkou cenu v závěru se na ni podíváme. Cenovka je nastavena na 159 jüanů, což je v přepočtu zhruba 22 dolarů. Ale ti, kteří si jej předobjednají už nyní na VMall mohou něco málo ušetřit. Předběžné objednávky poběží do konce měsíce a 1. listopadu/novembra startují prodeje. Vybírat můžete z barevných variant Meteorite Black, Olive Green a Coral Pink.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.