Honor Band 5 je novým fitness náramek společnosti HONOR (naše recenze zde), který disponuje mnoha sportovními režimy a funkcemi, které mimo jiné pomáhají sledovat hodnoty důležité pro spokojený a kvalitní život. Jednou z funkcí je měření srdečního tepu. Chytrý náramek band 5 se dá jednoduše propojit s chytrým telefonem a veškeré naměřené hodnoty se propisují do aplikace Huawei Health. Naměřené výsledky je pak možné sledovat i během cvičení nebo v klidovém režimu. Hodnota normální srdečního tepu je obvykle uváděna mezi 60-100 tepů/minutu. Pokud se srdeční tep normálním hodnotám vymyká, může se jednat o bradykardii (zpomalená činnost srdce) nebo naopak tachykardii (zrychlená činnost srdce). Někteří odborníci se domnívají, že ideální srdeční tep je mezi 50-70 tepy za minutu. Náramek Band 5 pomáhá tyto hodnoty sledovat na denní bázi.

HONOR Band 5 nabízí jednorázové i nepřetržité sledování srdečního tepu a je dokonce schopen hlídat i maximální nebo minimální hranici hodnot (kterou si každý podle sebe nastaví sám), kdy náramek při jejím dosažení upozorní vibrací. Pokud chce uživatel měřit jednorázově, stačí na displeji náramku najít a stisknout ikonu srdečního tepu. Ta se pak automaticky naměří a hodnota se na náramku zobrazí. Měření srdeční tepu se aktualizuje každé 3 sekundy a celý proces trvá asi minutu. Pokud jde o nepřetržité měření, je potřeba mít HONOR Band 5 propojen s chytrým telefonem a v aplikaci toto měření nastavit. Fitness náramek pak měří srdeční tep pravidelně po celý den a vyhodnotí dokonce i průměrnou denní hodnotu všech naměřených údajů. V aplikaci se dá také nastavit upozornění na vysokou nebo nízkou hodnotu srdečního tepu, kdy náramek při jejím dosažení zavibruje a upozorní jejího uživatele.

Honor Band 5

HONOR Band 5 – Sledování srdečního tepu

Sledování srdečního tepu pomáhá mimo jiné určovat i frekvenci cvičení, kdy se člověk může vyhnout například přetrénování. Klidový srdeční rytmus je velmi důležitou veličinou, na základě které je možné určit zdravotní stav i kondici monitorovaného člověka. HONOR Band 5 je skvělým pomocníkem, jak si svůj zdravotní stav denně kontrolovat. Nyní je dostupný v českém jazyce, tudíž je sledování všech naměřených hodnot jednodušší. Prodejní cena Band 5 je 999 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.