Koncem minulého měsíce se začalo spekulovat o tom, že značka Redmi hodlá dále rozšířit svou řadu Note 8. Novým přírůstkem by měl být model Redmi Note 8T. Podle prvních zvěstí by měl být tento telefon osazen procesorem Snapdragon 730G. Ani tenkrát a vlastně ani dnes není oficiálně potvrzeno, že by byl tento přístroj v přípravách. Nicméně spekulace jedou stále naplno.

Na twitterovém účtu uživatele @Sudhanshu1414 jsou sdíleny renderované obrázky, kde je srovnáván zadní panel modelu Redmi Note 8T a Note 8. Už na první pohled jsou si oba telefony velice podobné. Oba mají vertikální modul hlavního fotoaparátu se čtyřmi snímači uložen v levém horním rohu. To by tedy mohlo naznačovat, že v tomto ohledu nedojde u verze 8T k žádné zásadní změně. Leda by se odehrála na čelním panelu, který na obrázcích není.

Tipař také potvrdil, i když zatím stále neoficiálně, použití procesoru Snapdragon 730G. Tvrdí také, že další parametry budou stejné jako u modelu Note 8 jen s malým rozdílem v použití podpory NFC u verze 8T. Pokud tomu tak skutečně bude, měli bychom očekávat 6,3 palcový IPS LCD displej s kapkovitým výřezem a FullHD+ rozlišením. Dále také baterii s kapacitou 4000 mAh a podporou rychlého 18 W nabíjení. Zadní kameru by měly tvořit 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Přední kamera by měla mít 13 Mpix. Kdy však by mohl být tento nový model představen známo není.