První telefon s pěti snímači hlavního fotoaparátu, tedy Nokia 9 PureView, se poprvé objevil na letošním veletrhu MWC. A snad možná proto, že byl tento přístroj osazen loňským procesorem Snapdragon 845, přicházely krátce po jeho představení zvěsti o jeho nástupci. Ten měl být představen letos v létě s procesorem Snapdragon 855 a měl mít obchodní název Nokia 9.1 PureView. Problém s optikou fotoaparátu však jeho představení oddálil a podle některých tipařů měl být telefon představen před koncem letošního roku.

Dnes však neplatí ani tento termín uvedení. Podle twitterového účtu Nokia anew, na kterém jeden z uživatelů položil dotaz na termín vydání telefonu Nokia 9.1 PureView, bude přístroj představen až ve druhém kvartálu příštího roku. To tedy znamená, že bychom se jej mohli dočkat nejdříve v dubnu/apríli 2020. Proč však byla prezentace tohoto modelu opět posunuta není známo.

Podle některých tipařů si tak výrobce nechává otevřená zadní vrátka a čeká na vydání procesoru Snapdragon 865, díky kterému by byl telefon schopný konkurovat svým rivalům. Ostatně všichni hlavní producenti už mají svoje letošní vlajkové lodě venku s čipsetem SD855 a někteří dokonce použili Snapdragon 855 Plus. Tyto procesory ale budou v příštím roce už mírně za zenitem a také méně atraktivní pro využití u vlajkových lodí. Nokia s posunutím uvedení druhé generace PureView má možnost chystaný model aktualizovat. A v tom případě musí zajistit kompatibilitu dalších součástek přístroje s novým čipsetem. Tímto krokem by měl výrobce uvolnit skutečný top telefon a ne jen přístroj s penta fotoaparátem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.