V Číně úspěšně proběhla velká konference se zaměřením na internet a sítě 5G. Té se zúčastnili i zástupci Huawei a Honor. Prezident značky Honor, pan Zhao Ming ve svém projevu potvrdil to, o čem se už delší dobu hovoří. A tím je příprava a brzké uvedení novinkového telefonu Honor V30. Ten bude tím, co značce zatím chybí, a to je přístroj s podporou 5G sítí. Dalším prvenstvím tohoto modelu bude podpora standardu NSA a zároveň i SA. Bez zajímavosti není ani to, že by zde měl být použit zbrusu nový čipset Kirin 990.

Díky tomu by pro značku Honor tak mohl být model Honor V30 poměrně klíčovým zařízením, protože v příštím roce se na území Číny počítá s výrazným rozšířením standardu SA. A právě využití procesoru Kirin 990 s integrovaným modemem 5G zajistí pro telefony Huawei a Honor schopnost připojení v kterémkoli čínském regionu. Podle slov Zhao Minga bude Honor V30 představen už v průběhu příštího měsíce, přesný termín však neuvedl.

Dodal také, že nový přístroj bude nabízen ve dvou verzích, a to V30 a V30 Pro. Fanoušky by mohlo potěšit, že cena, za kterou bude prodáván nebude nijak závratná. K dalším parametrům telefonu by kromě procesoru Kirin 990 měla patřit i podpora rychlého nabíjení s výkonem 22,5 W, případně 40 W u verze Pro. Ta by měla mít i podporu bezdrátového nabíjení s výkonem 15 W. Ví se také, že primární snímač hlavního fotoaparátu bude mít rozlišení 60 MPix a přední kamera bude uložena v malém kruhovém výřezu. U verze Pro bude přední kamera duální.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.