Telefony Pixel jsou obecně pověstné tím, že velmi slušně fotí. Letošní řada Google Pixel 4, která byla vydána před týdnem, navíc v rámci foto výbavy dostala jak designové, tak i funkční vylepšení. A to u hlavního i předního fotoaparátu. Díky tomu by měly být výsledné fotografie poměrně lepší než u loňské řady Pixel 3. Jak fotí Pixel 4 prověřili i testeři portálu DxOMark. Rovnou řekněme, že se telefon sice probojoval v žebříčku do první desítky, ale zůstává se 112 body na jeho chvostu. S tímto celkovým skóre se dostal na osmou příčku.

Fotografie

Přesto však testeři hodnotí foto výstupy modelu Google Pixel 4 pozitivně. Hlavní kamera má „jen“ dva snímače, se kterými se hrdě popasovala s dalšími soupeři s více objektivy. V testech zadního fotoaparátu nasbíral menší Pixel 117 bodů, a to je poměrně slušný výsledek. Podle DxOMark je toto nižší skóre způsobeno především absencí ultra širokého snímače a ToF senzoru. Tím je přístroj při testování v nevýhodě oproti zařízením se třemi nebo čtyřmi snímači.

Testeři si pochvalují velmi dobrou expozici s prokreslenými detaily ve stínech i kontrastech. Vysoce hodnotí také barevnost snímků a věrné zobrazení „pleťovky“ v rámci sytosti barvy a vyvážení bílé. Hlavní kamera také přesně a rychle ostří, a to za všech světelných podmínek. Co je naopak horší, je prokreslení jemných detailů a množství šumu při špatném světle. Hůře je také hodnoceno výrazné moaré v jasném osvětlení a artefakty u bokehu.

Video

V testování videa Pixel 4 také nebodoval špatně i přesto, že nedokáže natáčet video v 4K rozlišení. To s sebou nese horší texturu a také hůře prokreslené jemné detaily při špatném světle. Naopak kladně je hodnocena nízká úroveň šumu za všech světelných podmínek, dobrá expozice a široký dynamický rozsah, věrné barvy a dobré vyvážení bílé a v neposlední řadě i slušná stabilizace obrazu. Tolik tedy rychlé shrnutí recenze a pokud si ji chcete přečíst v plném znění, můžete se mrknout na stránky DxOMark.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.