Dnes jsme se od Xiaomi dočkali oficiálního oznámení nového notebooku a i když se nejedná o vymodlený Xiaomi Notebook Pro 2, tak tento kousek určitě stojí za pozornost. Čínský gigant se totiž rozhodl pouze pro cestu pozvolné inovace a naservíruje tak fanouškům Xiaomi Notebook Pro Enhanced edition s výrazně vylepšenými vnitřnostmi notebooku. Design zůstane v podstatě nedotčen, ale to asi nikomu příliš nevadí. Takže jaké změny můžeme očekávat ?

Pro začátek modernějšího procesoru s Intel Core i7-10510U jakožto 10th Gen kousku založeného na 14 nm výrobním procesu se čtveřicí jader, podporou osmi vláken operací a taktem až 4.9 GHz na jádro. To by mělo zaručit nárůst hrubého výkonu o 7-10 % v porovnání s 8th Gen procesorem. K tomu se hodí i kvalitnější DDR4 2666 Mhz paměti v dual-channelu a s pořádnou porcí 16 GB. Vylepšení se dočkal i systém chlazení, kde bude k dispozici dual heat pipe řešení.

Slušného upgradu se dočkali i displej, kde barevný gamut narostl z původních 72 % NTSC na 100 % sRRG při zachování jasu 300 nitů. Ochranné sklo Corning Gorilla Glass 3 zůstalo, ale to asi není žádným překvapením. Xiaomi zapracovali i na lepší integraci softwarového ekosystému a k dispozici bude lepší propojení s Xiaomi cloud service, Xiaomi obrázky, inteligentní odemykání a spousta dalších softwarových vychytávek a vymožeností.

 

Změn je docela hodně, takže se jedná určitě o velmi zajímavý notebook ke zvážení. Xiaomi Notebook Pro Enhanced edition půjde na trh oficiálně už 1. listopadu v konfiguraci I7+16GB+1TB a bude stát solidních 6999 juanů, tedy v přepočtu asi 990 dolarů. Bohužel jsme se stále nedočkali informací o (doufejme) chystané variantě Xiaomi Air Enhanced Edition, ale třeba se brzy poštěstí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.