Představovačka novinkového telefonu Meizu 16T je už za dveřmi a oficiálně se s ním setkáme 23. října/októbra. Některé zvěsti tvrdí, že by mělo jít o herní přístroj. Ale výrobce si dal záležet i na jeho foto výbavě. Zadní fotoaparát by měl být trojitý a podle výpisu Tenaa by jej měly tvořit snímače s rozlišením 12 MPix, 8 MPix a 5 MPix. Vzhledem k tomu jaká rozlišení nacházíme u konkurenčních modelů by se mohlo zdát, že je to trochu málo. Ovšem první foto výstupy, kterými se na čínské síti chlubí vice prezident společnosti, nevypadají vůbec špatně.

Podle dvou ukázek to vypadá, že Meizu 16T a jeho hlavní fotoaparát bude kromě jiných funkcí vybaven i režimem pro noční focení. Noční snímek se sice zdá mírně přesaturovaný, ale detaily jsou dobře prokreslené a zřetelné. Svůj podíl na tom jistě má také podpora AI funkcí. Snímek focený večer proti zapadajícímu slunci má své neduhy, ale není špatný.

K dalším parametrům chystaného telefonu můžeme přičíst i 6,5 palcový AMOLED displej s rozlišením 2232×1080 pixelů a poměrem stran 18,5:9. Obrazovka má integrovanou čtečku otisků prstů. Přední kamera má 16 MPix. Na postu procesoru najdeme Snapdragon 855 s 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Tenaa také ukázala, že další verze telefonu by mohla mít 8 GB RAM a 256 GG vnitřní paměti. Baterie by měla dostat 4400 mAh a podporu rychlého nabíjení mCharge. Operačním systémem bude Android Pie. Zajímavá by mohla být i cena telefonu. Ta by se mohla pohybovat v rozmezí 280 až 350 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.