To, že má společnost Huawei stále v záloze skládací telefon Huawei Mate X je veřejným tajemstvím. Jeho vývoj a následné uvedení na trh je doprovázeno různými komplikacemi a odklady. Ale začátkem tohoto měsíce se snad začalo blýskat na časy a odhady na jeho prezentaci už nabývaly konkrétní podoby. Tedy alespoň co se čínského trhu týče. Limitním termínem byl 23. říjen/október. Ten se zdá být nyní potvrzen. Huawei totiž plánuje na tento den velkou konferenci na téma 5G sítí.

Pomalu jsou už rozesílány pozvánky na tuto akci a odborná veřejnost se domnívá, že zde budou uvedeny některé 5G produkty. Mezi nimi by měl být i tak dlouho odkládaný Huawei Mate X. Telefon je už od února/februára, kdy byl předběžně představen na MWC jako skládací 5G přístroj, probírán na všech frontách. Získal ocenění jako nejlepší mobilní zařízení veletrhu, takže je jasné, že se jej fandové společnosti nemohou dočkat. Kromě toho se nedávno objevil v krátkém videu, kde jsou vidět hlavní rysy telefonu a také to, jak byl od MWC přepracován.

Ke změnám od původního modelu patří například přidání speciálního hardwarového tlačítka pro odemčení ohebného mechanismu. Další změny nastaly i v útrobách přístroje. Nově bude Mate X osazen procesorem Kirin 990 oproti původnímu Kirin 980. Přidán byl i snímač ToF v nové vylepšené verzi. Samozřejmě stále zůstává u využití 5G modemu Balong 5000 a nebo i baterie s kapacitou 4500 mAh a podporou super rychlého 55 W nabíjení. To by mělo přístroj nabít na 85% za 30 minut. Podle zatím nepotvrzených informací by prodeje skládacího telefonu měly začít začátkem listopadu/novembra a údajně by mělo být dispozici jen 300000 kusů. Cena bude jistě vysoká, ale ani ta dosud není známa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.