Honor Play nedostane EMUI 10 založenou na Android 10
5 (100%) 1 vote

Značka Honor uvedla telefon Honor Play v loňském roce jako svůj vlajkový herní přístroj. Byl zároveň také prvním modelem, který využíval technologii GPU Turbo s několika funkcemi, které zvýšily výkon při hraní her. Následně se tato technologie a funkce dostaly i na další telefony Honor a Huawei. I tento rok fanoušci značky čekali na nějaký pořádný herní stroj, ale k jejich zklamání byl uveden „jen“ model Honor Play 3 s procesorem Kirin 710. A další rána přichází nyní.

Na twitterovm účtu Honor India se totiž objevila poměrně krátká, ale úderná zpráva, že herní telefon Honor Play z roku 2018 nedostane aktualizaci na EMUI 10. A tím pádem ani Android 10. Netřeba asi dodávat, že se okamžitě strhla lavina dotazů a nespokojenosti majitelů tohoto modelu. Uživatelé se zcela logicky zajímají proč telefon nebude aktualizován. Ze strany výrobce přichází odpověď, že loňský Play má prý určitá hardwarová omezení, kvůli kterým jej není možno aktualizovat na EMUI 10 a na nejnovější verzi systému Android.

Podle mnoha zainteresovaných jde o pouhou výmluvu. Stejný procesor jako u Honor Play, tedy Kirin 970, je totiž použit u mnoha dalších telefonu, které budou aktualizovány. Také svými parametry i letos pořád patří mezi čipsety se solidním výkonem. Někteří rozvášnění fanoušci také poukazují na to, že update EMUI 10 dostávají i modely s procesorem Kirin 710, což je podstatně slabší čipset. Někteří také tvrdí, že už si žádný přístroj značky Honor nekoupí. Loňský Play tedy skončí na systému Android Pie. Pokud tedy výrobce nezmění po velkém tlaku uživatelů názor a nakonec nedodá aktualizaci i na tento model.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.