Telefony ze série Blade čínské značky ZTE jsem si už zvykli vídat poměrně pravidelně i v evropských obchodech, i když se do nich samozřejmě nedostane zdaleka vše. Firma jen před pár dny představila dvojici nových levných modelů pro čínský trh v podobě ZTE Blade 20 a ZTE Blade A7, přičemž se jedná o poměrně dobře vybavené kousky pro méně náročné uživatele. Hlavním tahákem bude zejména nadprůměrná 5000 mAh kapacita baterie a trojitý fotoaparát.

Na entry-level model toho opravdu ZTE Blade 20 nabízí poměrně hodně, zejména s pohledem na cenovku. Telefon se může pochlubit 6,49-palcovým displejem s HD+ rozlišením, poměrem stran 19.5:9 a užitnou plochou displeje 91.1 % nebo kapkovitým výřezem pro 8 Mpix selfie kamerku. Vzadu pak najdeme čtvercový modul pro trojitý fotoaparát se 16 Mpix + 8 Mpix ultra-wide + 2 Mpix senzory s bleskem a podporou HDR či AI. Uvnitř pak tepe procesor Helio P60 spolu se 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, stejně jako zmíněná 5000 mAh baterie s podporou 18W rychlo-nabíjení. To nezní špatně, že ?

Nejdůležitější je však jako vždy cena a ani v tomto ohledu ZTE Blade 20 nezklame. Telefon se totiž bude v červené/modré barevné variantě prodávat v přepočtu asi za 140 dolarů / 125 euro a to je velmi solidní nabídka. K prvním zákazníkům zamíří Blade 20 už 28. října, ale prozatím bude vše limitováno pro čínský trh a není jasné, zda a kdy dojde i na nás globální zájemce a zákazníky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.