Práce Motoroly (samozřejmě pod ochranitelskými křídly čínského Lenova) na znovuzrození slavného modelu RAZR nejsou žádným velkým tajemstvím a optimisté očekávali představení tohoto kousku už v průběhu letošního léta. To se nestalo, ale podle včerejších informací už je telefon nachystán a známe už i konkrétní datum oficiálního představení. Velkým dnem D by se měl stát 13. listopad a na velké akci v Los Angeles bude určitě rušno.

Tvůrci sice přímo explicitně nový model nezmiňují, ale z pozvánkového videa je v podstatě vše jasné. Animovaný GIF pozvánky zachycuje transformaci starého „flip“ telefonu v něco nového a většina analytiků má jasno, novým kusem bude opravdu znovuzrozená Motorola RAZR. Pozvánka má i velice vtipný slogan, který s dovolením pro milovníky jazyka Shakespearova ponechám v originále. Uznejte, že „You’re going to flip“ je prostě hezkou slovní hříčkou.

Motorola získala patent na ohebný telefon už před časem a měli jsme dokonce možnost vidět i velmi zajímavé rendery telefonu, ale prozatím nešlo o nic oficiálního. Na svět se už dostala i část údajných specifikací telefonu, které by měly zahrnovat třeba duální displej. Hlavní 6.2-palcový OLED by na vnější straně měl doplnit menší sekundární displej s nižším rozlišením. Původně se hovořilo také o Snapdragonu 710, 4GB/6GB RAM, 64GB/128GB vnitřní paměti a 2730 mAh kapacitě baterie, ale doba přece jen pokročila. Takže si na detaily budeme muset ještě chvíli počkat, zvědavi budeme samozřejmě hlavně na nastavenou cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.