Na globálním trhu v poslední době dostává Huawei úder za úderem, protože absence Google Services je pro západní publikum bohužel nepřekonatelným problémem a potápí prodejní čísla i tak fantastického telefonu, jako je Mate 30 Pro. Na domácím čínském trhu se ale Huawei nadechl k obřímu růstu a zcela dominuje, takže ztráty v reálu nejsou tak vysoké, jak se původně očekávalo. Dalším přírůstkem do rodiny je pak chystaný Huawei Nova 5Z, který by měl dorazit už velmi brzy.

Na tento nový kousek navnadili Huawei veřejnost díky postu na svém oficiálním Weibo kanálu a dali k dobru dokonce i hlavní část specifikací tohoto telefonu. Samozřejmě včetně obrázku, takže i design není žádným tajemstvím. Na první pohled vypadá Nova 5Z až nebezpečně podobně již existujícímu modelu Nova 5i Pro a při bližším pohledu na specifikace je to ještě zřetelnější. Bude se tedy jednat o přeznačení, nebo snad rozdílné paměťové varianty existujícího modelu ? Jasno bude možná už 21. října, protože toto datum je chytře schované na tapetě telefonu v teaseru.

Podle uvedených informací by Huawei Nova 5Z měl být vybaven procesorem Kirin 810, který se už stal normou pro telefony Huawei a Honor mířící do střední třídy. Dále pak čtveřici fotoaparátů na zadní straně uspořádaných ve čtvercovém modulu s kombinací 48 Mpix + 8 Mpix ultra-wide + 2 Mpix makro + 2 Mpix depth senzorů. Selfie kamerka pak bude 32 Mpix a bude skrytá v „průstřelu“ displeje v levém horním rohu. Prozatím není jasné, zda se bude jednat pouze o produkt pro čínský trh, nebo zda se s Nova 5Z potkáme třeba i u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.