Aktuální zásadní problém mobilní divize Huawei v podobě embarga na plné využití Google Services není ničím novým a čínská firma už před časem zahájila kroky k plnému osamostatnění. Vlastní systém Harmony OS (nebo také HongMeng OS) je ve vývoji už poměrně dlouho a podle aktuálních vyjádření tvůrců by zhruba do dvou tří let mohl plně konkurovat iOS. Pro využití v telefonech zatím není připraven a Huawei jej prozatím nasadil jen v televizi Smart Screen. Ale co třeba chystaná vlajková loď Huawei P40 ?

Huawei stále veřejně vyhlašuje, že navzdory neshodám by preferoval u svých využití oficiální verze Google Android s plnou podporou služeb. Ale evidentně jsou připraveni i na alternativu a pro nasazení v telefonech by Harmony OS měl být využit během první poloviny roku 2020. A zásadní spekulace se objevily právě se spojitosti s chystaným vlajkovým modelem Huawei P40, který by údajně měl dostat dual-boot systémů s Androidem a Harmony OS pod jednou střechou. Nejedná se o oficiální vyjádření, takže vše berte s rezervou, ale podle všeho jde opravdu o jeden z možných plánů.

Telefony ze série Huawei P40 by měly dorazit s novými procesory Kirin 990 a určitě opět budou mít i speciální 5G variantu. Displej by měl být full-screen a zadní fotoaparát by tentokrát měl mít dokonce hned pětici foto-senzorů s hlavním 64 Mpix kouskem a včetně ToF. Půjde určitě o špičkový model atakující čelo žebříčku nejlépe fotících telefonů a právě možnost dual OS by mohla zaujmout i uživatele, kteří nejsou zcela přesvědčeni o benefitech Harmony OS. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.