Jedním z nejočekávanějších a zároveň nejvíce propíraných chystaných kousků od Xiaomi je bez nejmenších pochybností Mi MIX 4. Před pár týdny se fanoušci vyděsili, protože podle některých citací zástupců firmy by se snad tento telefon ani neměl připravovat… To ale naštěstí s největší pravděpodobností nehrozí, protože designové modely Mi MIX patří do výkladní skříně čínského giganta a rozhodně by nebylo v jejich zájmu linii jen tak opustit. Dnes se objevil i první snímek údajného prototypu Mi MIX 4, ale moc otázek nezodpoví, spíše naopak.

Snímek neoplývá žádnou vysokou kvalitou, ale je z něj jasně vidět model telefonu se zakřiveným displejem a velmi úzkými rámečky. Což by zapadalo do designové filosofie řady Mi MIX vzhledem k minulým modelům. Nikde však není k vidění žádný senzor přední selfie kamerky, což samozřejmě zadává příčinu spekulacím. Tou nejméně pravděpodobnou je integrace přímo do displeje, ale k použitelnému řešení se ještě nikdo z výrobců nedostal, takže by šlo o senzaci. Mnohem pravděpodobnější je vysouvací selfie modul po vzoru třeba nedávno vydaného Mi 9T. Uvidíme.

Jinak by samozřejmě výbava měla být ta nejmodernější a dá se tak očekávat procesor Snapdragon 855 Plus, minimálně 8 GB RAM a trojitý zadní fotoaparát s pokročilými parametry. Optimisté vzhlíží k oznámené tiskové konferenci Xiaomi 24. října, kdy se pravděpodobně představí i nový Mi Note 10, což by znamenalo návrat slavné řady po více než dvou letech. A že by Xiaomi vystříleli všechny náboje uvedením dvou velkých jmen najednou ? Možné to samozřejmě je, ale spíš bych očekával představení Xiaomi Mi MIX 4 někdy později.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.