Velmi populární nadstavba MIUI ve své letošní verzi MIUI 11 postavené na systému Android 10 se pomalu začíná rozšiřovat na další zařízení Xiaomi a Redmi. Po otevřené betě je nyní v Číně distribuována její stabilní verze a dostává ji v první vlně celkem dvanáct telefonů. Alespoň podle informací, které s objevily na čínské síti. Distribuce probíhá via OTA a výrobce slibuje, že další telefony ji budou dostávat v následujících týdnech.

V této první vlně dostávají stabilní MIUI 11 následující modely: Xiaomi Mi 9 SE, Mi Mix 3, Mi Mix 2s, Mi 8, Mi 8 Youth Edition, Mi 8 EE, Mi 9 se snímačem otisků v displeji, Mi 8 SE, Mi Max3, Redmi K20, Redmi Note 7 Pro a Redmi 7. Přestože by aktualizace už měla běžet, žádný z čínských uživatelů zatím nehlásí, že by se objevila na jeho telefonu. Pokud se ptáte, proč na seznamu není Redmi K20 Pro a Xiaomi Mi 9, vězte, že stabilní verze nadstavby je v posledních fázích příprav a nasazena bude v dohledné době.

Podle původního plánu, který Xiaomi zveřejnila při oficiálním představení své nadstavby MIUI 11 bude distribuce stabilní globální verze průběžně pokračovat. Například v Indii bude distribuce globální stabilní verze začínat 22. října/októbra. Další distribuce bude probíhat v průběhu celého listopadu/novembra a poslední přístroje by měly aktualizaci dostat zhruba do poloviny prosince/decembra.