Po uvedení operačního systému Android 10 pracují snad všichni výrobci telefonů na tom, aby tuto novou verzi dostali co nejdříve na své přístroje. Mnohým z nich se to daří a už postupně aktualizují. Mezi ně patří i společnost Huawei, potažmo značka Honor. Připraveny jsou plány aktualizací a seznamy modelů, které dostanou nový Android a zároveň na něm postavené nadstavby.

A aspoň u Honoru se zdá, že vše běží podle plánu, který byl zveřejněn nedávno. Mezi prvními telefony, které dostaly příslib aktualizace jsou modely Honor 20 a Honor 20 Pro. Nyní se právě začíná rozjíždět pro tyto dva modely distribuce beta verze nadstavby Magic UI 3.0, která je samozřejmě založena na systému Android 10. Honor tímto odstartoval svůj testovací beta program a uživatelé, kteří se do něj přihlásí následně dostanou svůj testovací balíček.

Výrobce tvrdí, že v nadstavbě Magic UI 3.0 se objeví několik nových funkcí a zároveň i zjednodušené uživatelské rozhraní. To vše by mělo zajistit plynulý chod a mnohem atraktivnější vzhled. Optimalizován pomocí AI technologie bude i zámek obrazovky a notifikační panel. Dále bude přidán tmavý režim a vylepšeno bude i propojení s PC. Zatím tedy jde jen o beta verzi, která bude testována. Kdy bychom se mohli dočkat finální stabilní verze výrobce neuvádí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.