Docela nedávno začaly prosakovat informace o tom, že se společnost Xiaomi připravuje další telefon z řady Mi Note. Jde o poměrně překvapivou zvěst, protože poslední model z této série byl uveden v roce 2017 a byl jím Mi Note 3. A další překvapení přichází nyní. Xiaomi skutečně rozšíří řadu Note a logicky bychom čekali, že chystaný telefon ponese označení Mi Note 4. Ovšem chyba lávky, podle prodejní krabice půjde o Xiaomi Mi Note 10.

Podle všeho by měl být nový Xiaomi Mi Note 10 představen ještě do konce tohoto měsíce. Důkazem o jeho existenci a brzkém uvedení na trh má být prodejní krabice. Její fotky zveřejnil na svém twitterovém účtu tipař @TechytMr. Jistým nedostatkem na tomto důkazu je to, že krabice je nafocena tak, že se nedá vysledovat ani náznak parametrů chystaného telefonu.

Spekulace tedy jedou na plné obrátky, ale ani ti nejodvážnější tipaři si netroufají specifikace odhadnout. Ono se totiž ani moc nedá vycházet z parametrů předchůdce Mi Note 3. Přece jen se začal prodávat před dvěma roky a za tu dobu mobilní technologie notně pokročily kupředu. Dá se tedy jen odhadnout, že podobně jako Note 3 by mohl nový Note 10 spadat do střední třídy. Xiaomi by se v tomto případě mohla držet své obchodní strategie dobrého poměru cena/výkon. Ovšem nic není jisté a vlastně ani sám výrobce oficiálně nepotvrdil, že Mi Note 10 představí světu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.