Nedávno jsme měli možnost ze zasvěcených kruhů slyšet, že čínský gigant Huawei konečně finišuje s přípravami na sériovou produkci nového revolučního ohebného modelu Huawei Mate X. A nemuselo by se jednat jenom o pusté spekulace, protože dnes se na světlo dostalo dokonce konkrétní datum, kdy by měl telefon oficiálně vstoupit na čínský trh. Jedná se o 23. říjen a podle zákulisních zdrojů firma plánuje na tento velkou akci pro novináře s tím, že reálně by měl telefon být ke koupi v prvním listopadovém týdnu.

Ohebný Huawei Mate X si (podobně jako vzdálený příbuzný Samsung Fold) prošel malým peklem ve vývoji poznamenaným věčnými odklady, laděním a opravami. Zatím poslední oficiální vyjádření naznačovalo vydání telefonu mezi letošním zářím a listopadem, takže se 23. říjen jeví jako realistický. Na Youtube už se dokonce objevilo i unboxing video chystaného balení telefonu a podle něj došlo ještě na poslední chvíli k některých radikálním změnám. Jako je například přidání speciálního hardwarového tlačítka pro odemčení ohebného mechanismu.

A nedotčeny možná nezůstaly ani hardwarové útroby telefonu, protože podle některých zdrojů došlo k výměně procesoru Kirin 980 za zbrusu nový a výkonnější Kirin 990. Fotografická výbava se také údajně rozšířila o ToF senzor, takže budeme velmi zvědavi, jak vše vlastně bude vypadat. Zatím samozřejmě nebyla upřesněna ani (zcela určitě závratná) cena nebo dostupnost, včetně té mezinárodní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.