Dceřinka Xiaomi, značka Black Shark před pár dny oznámila, že chystá vlastní nadstavbu JoyUI 11. Ta je založena na systému Android a je vytvořena přesně na míru herním telefonů, například nedávno v Evropě vydanému Black Shark 2 Pro. Nabídne celou řadu virtuálních i funkčních prvků, nicméně její hlavní funkce vycházejí z nejnovější MIUI 11. Nadstavba by měla být představena a distribuována od prosince/decembra. Ovšem podle upoutávky na Weibo umožní společnost 20 tisícům testerům vyzkoušet ji a prověřit ještě před samotným uvedením.

Co je potřeba udělat pro to, abyste mohli novou nadstavbu JoyUI 11 vyzkoušet? Samozřejmě nezbytnou nutností je vlastnit některý z telefonu Black Shark. Dalším krokem je registrace do beta programu, a to buď na WeChat značky a nebo na webových stránkách Black Shark komunity. Po úspěšné registraci stačí jen počkat na to, zda budete vybráni mezi testery.

Pro ty, kteří se k testování nedostanou můžeme krátce shrnout pár funkcí JoyUI 11. Nadstavba bude obsahovat asistenta Xiao AI 3.0 a témata z MIUI 11. Neměl by chybět speciálně vyhrazený herní prostor, který bude minimalizovat procesy na pozadí. Součástí bude i režim DND (Do Not Disturb) pro blokování nebo skrytí příchozích oznámení. Najdeme zde i podporu herního asistenta, kterého lze použít pro změnu nastavení tlačítek gamepadu, sílu haptické odezvy a citlivosti. A v neposlední řadě zde bude i speciální aplikaci pro zobrazení parametrů každé hry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.