O novém Honoru pro střední třídu už se toho namluvilo docela dost a tak je konečně načase si posvítit i na jeho reálné parametry. Nový kousek se dnes objevil na na stránce čínského obchodu pod  klasickým čínským názvem Honor 20 Youth Edition, ale to samozřejmě nebude rozhodně pravda pro globální start. S největší pravděpodobností se dočkáme pro svět modelu Honor 20 SE, tedy pokud ke globálnímu vydání dojde. A byla by škoda o něj přijít, protože napravuje některé nedostatky hlavní verze.

Jednou z hlavních výtek k jinak velice povedené dvojici modelů řady Honor 20 bylo použití IPS displeje a s tím spojená čtečka otisků prstů na boku telefonu. Doba přece jen pokročila a zákazník u vlajkových modelů prostě automaticky očekává integraci čtečky přímo do displeje. V Honoru se evidentně poučili a tak se teprve podruhé u jejich modelu setkáme s OLED obrazovkou a vůbec poprvé ve střední třídě. Ruku v ruce pak jde i integrovaná čtečka otisků přímo v displeji, takže třikrát hurá.

Zmíněný OLED displej má úhlopříčku 6,59-palce s FullHD rozlišením a hyzdí ho jen decentní kapkovité vykousnutí. Uvnitř telefonu pak najdeme výborný midrange procesor Kirin 810 spolu s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, stejně jako 4000 mAh kapacitu baterie s 20W rychlo-nabíjením. Můžeme jen doufat, že zůstanou zachovány fantastické foto-schopnosti hlavní linie a výbava na to rozhodně bude, protože zadní fotoaparát je trojitý se 48 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix senzory a 16 Mpix selfie kamerkou. Teď už jen aby se dostal Honor 20 SE do Evropy a nabídl sympatickou cenu…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.