Poslední iterace populární nadstavby MIUI je už nějakou dobu na světě a mnozí z majitelů Xiaomi a Redmi telefonů jsou už netrpěliví, kdy dorazí právě na ten jejich stroj. Plán aktualizací je postupný a logicky začal v domovské Číně testovacími beta verzemi. Ale fanoušci a majitelé přístrojů Xiaomi jsou rozeseti po celém světě a čekají na globální verzi MIUI 11.

Odpověď na to, kdy začne distribuce globální MIUI 11, najdeme na oficiálním twitterovém účtu MIUI India. Podle nich bude aktualizace probíhat postupně v několika vlnách a ta první by měla běžet už od 22. října/októbra do 31. října/októbra. Distribuována by měla být na přístroje Pocophone F1, Redmi K20, Redmi Y3, Redmi 7, Redmi Note 7, Redmi Note 7S a Redmi Note 7 Pro.

Druhá vlna se rozjede v termínu od 4. listopadu/novembra do 12. listopadu/novembra a na aktualizaci se můžou těšit majitelé telefonů Redmi K20 Pro, Redmi 6, Redmi 6 Pro, Redmi 6A, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi Note 4, Redmi Y1, Redmi Y1 Lite, Redmi Y2, Redmi 4, Mi Mix 2 a Mi Max 2. Ve třetí fází od 13. listopadu/novembra do 29. listopadu/novembra budou aktualizovány modely Redmi Note 6 Pro, Redmi 7A, Redmi 8, Redmi 8A a Redmi Note 8. A jako poslední se v termínu od 18. prosince/decembra do 26. prosince/decembra MIUI 11 dočká Redmi Note 8 Pro.  Jde tedy ve valné většině o aktualizace přístrojů Redmi, ale ani majitelé Xiaomi strojů se nemusí bát, že by se k nim MIUI 11 nedostala.