Přestože řada telefonů Moto G7 byla představena z kraje letošního roku, výrobce už připravil nový telefon Moto G8 Plus. Tento rychlý sled uvedení má zřejmě důvod v tom, že řada Moto G je nejprodávanější z celého portfolia společnosti Motorola a proto je třeba kout železo, dokud je žhavé. Chystaný telefon by měl být jako již tradičně představen v Brazílii a termín je stanoven na 24. října/októbra, následně by měl být uveden v Evropě. Tato informace se objevila na stránkách WinFuture, kde jsou také uvedeny hlavní parametry telefonu a pár jeho renderovaných obrázků.

Podle renderů se Moto G8 Plus drží klasické designové linie čelního panelu předchůdce Moto G7 Plus. I zde najdeme malý kapkovitý výřez pro přední 25 MPix kameru, širší boční rámečky a také širší bradu. Ke změně dochází na zádech, kde byl kruhový modul fotoaparátu nahrazen vertikálně uloženým modulem. Fotoaparát tvoří tři snímače s rozlišením 48 MPix, 16 MPix a 5 MPix. Najdeme zde i senzor laserového ostření a LED blesk. Na zádech telefonu je uložen i snímač otisků prstů.

Displej telefonu by měl být 6,3 palcový s rozlišením 2280×1080 pixelů. Na postu procesoru bychom měli najít Snapdragon 665 s 4 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště, které bude možno rozšířit. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh s podporou rychlého nabíjení TurboPower. Jak už je u přístrojů Motorola tradicí, nechybí ani 3,5 mm audio jack. Operačním systémem by měl být Android Pie. Ceny telefonu zatím nejsou k dispozici.