Včera proběhla přesně podle plánu akce společnosti Google, na které byly kromě jiného představeny telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL. A popravdě řečeno, v případě obou telefonů šlo jen o pouhou formalitou. Vše, co potenciální kupci o přístrojích chtěli vědět se dostalo na síť ještě před jejich uvedením. Žádné překvapení se tedy nekonalo, přestože výrobce u letošních modelů udělal několik změn.

Google se i letos držel v rámci designu jednoduchosti a zároveň omezil rozdíly mezi oběma modely na nejnižší možné minimum. Google Pixel 4 a Pixel 4 XL se tak liší pouze ve velikosti displeje, jeho rozlišení a v kapacitě baterie. Ale určitě nebude od věci se na jednotlivé parametry podívat poněkud podrobněji.

Displej

U obou Pixelů je displej „hladký“, tedy bez výřezu. Horní rámeček je proto širší, aby se do něj pohodlně vlezly všechny senzory a přední kamera. Senzorů je letos skutečně hodně, protože výrobce upustil od použití snímače otisků prstů a vsadil pro odemčení telefonů na sofistikované rozpoznávání obličeje s využitím infra kamery, projektoru a několika dalších snímačů. Obrazovka má obnovovací frekvenci 90 Hz, podporuje funkce Always-on a Ambient EQ. Úhlopříčka OLED obrazovky u Pixel 4 má 5,7 palce s FullHD+ rozlišením. U většího modelu XL je to 6,3 palce s rozlišením QHD+.

Procesor a další parametry

Oba letošní Pixel telefony pohání procesor Snapdragon 855. Kombinace pamětí je v obou případech stejná, a to 6 GB RAM LPDDR4x a 64/128 GB interní paměti. Slot na kartu pro rozšíření interního úložiště bohužel chybí. Operačním systémem je Android 10, což je jaksi samozřejmé. A teď k dalšímu rozdílu mezi Pixel 4 a 4 XL a tím je kapacita baterie. Menší z telefonu dostal akumulátor s kapacitou 2800 mAh a verze XL má 3700 mAh baterii. Obě podporují rychlé 18 W nabíjení, USB-PD 2.0 nabíjení a také bezdrátové nabíjení.

Foto výbava

Google letos v rámci hlavního fotoaparátu udělal nejen jeho designovou změnu, ale navýšil i počet snímačů. Tedy modul fotoaparátu je čtvercový s oblými rohy se dvěma senzory a LED bleskem. Dále vsadil na vylepšení zoomu a použil nový algoritmus pro digitální zoom. Přidána je i funkce Live HDR+, která v reálném čase ukáže všechny úpravy, které budou u finálního snímku použity. Vylepšeno je i vyvážení bílé a režim pro noční focení se zaměřil na astro fotografii. Rozlišení jednotlivých snímačů je 12,2 MPix a 16 MPix s dvojnásobným bezztrátovým zoomem a optickou stabilizací obrazu. Přední kamera má 8 MPix.

Ceny a dostupnost

Prodej obou telefonů začne 24. října/októbra. Nabízeny budou barevné varianty Just Black, Clearly White a Oh so Orange. Cena Pixel 4 ve verzi 6/64 GB je 749 euro a za verzi s  6/128 GB zaplatíme 849 euro. Pixel 4 XL s 64 GB úložištěm bude stát 899 euro a verze s vyšší kapacitou úložiště pak 999 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.