Ohodnoťte článek

Po velkém úspěchu telefonu Redmi K20 se značka už pomalu začíná připravovat na jeho nástupce Redmi K30. Zatím ale není zcela jasno, kdy by se přístroj mohl objevit. Vzhledem k tomu, že by měl podporovat sítě 5G by se tak mělo stát až v příštím roce. Výrobce totiž nedávno tvrdil, že svůj první 5G telefon chce uvést během roku 2020. To však neznamená, že se o něm už nyní nemůžeme dozvědět pár podrobností.

První detaily ohledně Redmi K30 uvedl šéf značky, Lu Weibing, na čínské představovačce Redmi 8 a 8A a také už kolují na čínské síti. Prvním a důležitým detailem a parametrem telefonu bude použitý procesor. Měl by to být Snapdragon z řady 700 s integrovaným modemem 5G. Redmi se tím stane prvním výrobcem, který tento novinkový čipset použije u svého telefonu. Lu Weibing také potvrdil, že Redmi K30 bude podporovat duální 5G, což znamená podporu jak pro standard NSA, tak i SA.

K dalším zajímavostem chystaného telefonu bude patřit přední duální kamera, která bude uložena v dvojitém „děrovaném“ modulu v pravém horním rohu displeje. O jaký typ obrazovky půjde však Weibing nesdělil. Ovšem vzhledem k tomu, že Redmi K20 má AMOLED displej je pravděpodobné, že u K30 nesáhne výrobce po LCD obrazovce. Další specifikace telefonu zatím zůstávají v utajení, ale i z toho mála co bylo zveřejněno se dá usuzovat, že opět půjde o velmi zajímavý přístroj.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.