Po velkém úspěchu telefonu Redmi K20 se značka už pomalu začíná připravovat na jeho nástupce Redmi K30. Zatím ale není zcela jasno, kdy by se přístroj mohl objevit. Vzhledem k tomu, že by měl podporovat sítě 5G by se tak mělo stát až v příštím roce. Výrobce totiž nedávno tvrdil, že svůj první 5G telefon chce uvést během roku 2020. To však neznamená, že se o něm už nyní nemůžeme dozvědět pár podrobností.

První detaily ohledně Redmi K30 uvedl šéf značky, Lu Weibing, na čínské představovačce Redmi 8 a 8A a také už kolují na čínské síti. Prvním a důležitým detailem a parametrem telefonu bude použitý procesor. Měl by to být Snapdragon z řady 700 s integrovaným modemem 5G. Redmi se tím stane prvním výrobcem, který tento novinkový čipset použije u svého telefonu. Lu Weibing také potvrdil, že Redmi K30 bude podporovat duální 5G, což znamená podporu jak pro standard NSA, tak i SA.

K dalším zajímavostem chystaného telefonu bude patřit přední duální kamera, která bude uložena v dvojitém „děrovaném“ modulu v pravém horním rohu displeje. O jaký typ obrazovky půjde však Weibing nesdělil. Ovšem vzhledem k tomu, že Redmi K20 má AMOLED displej je pravděpodobné, že u K30 nesáhne výrobce po LCD obrazovce. Další specifikace telefonu zatím zůstávají v utajení, ale i z toho mála co bylo zveřejněno se dá usuzovat, že opět půjde o velmi zajímavý přístroj.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.