Minulý týden byly v Londýně prezentovány telefony OnePlus 7T, 7T Pro a speciální McLaren edice. Mnozí z fanoušků se však ptají na to, proč nebyla uvedena i verze 7T Pro s podporou 5G. A poprvdě řečeno bylo to překvapení i pro odbornou veřejnost, protože v loňském roce se Pete Lau radostně chlubil, že OnePlus bude první, kdo v Evropě vydá telefon s podporou 5G. Navíc se mělo jednat přímo o uvedení ve Velké Británii. V tomto ohledu má tedy CEO OnePlus co vysvětlovat.

A také vysvětluje na setkání s několika internetovými vydavateli. Podle zástupců portálu The Verge, kteří byli tomuto setkání také přítomni, Lau absenci verze OnePlus 7T Pro 5G zdůvodnil tím, že společnost neviděla dostatek příležitostí pro uvedení telefonu s podporou 5G sítí. Tyto příležitosti budou teprve důkladně prověřovat. Co přesně si pod tímto „prověřováním“ představit? Jde možná jen o jakousi obezřetnost výrobce. 5G sítě a jejich rozšiřování je zatím v plenkách a proto zřejmě nechtějí s přístrojem s 5G zbytečně spěchat.

CEO OnePlus však připustil, že podpora 5G sítí bude stěžejním trendem v příštím roce, ale nechtěl komentovat, zda některý z modelů OnePlus 8 bude tuto podporu mít. Domnívá se totiž, že je momentálně velmi obtížné zjistit, které země a regiony budou v příštím roce 5G rozjíždět a jak velké bude pokrytí. Lau podotkl, že by pokrytí muselo být natolik dostatečné, aby se jim vyplatilo vyrobit vlajkovou loď s podporou 5G. Například v Indii, která je klíčovým odbytištěm pro OnePlus, sítě 5G v příštím roce nebudou mít pokrytí a nebo pokud ano, tak jen velmi omezené. Stále tedy zůstává otázkou, jestli se OnePlus telefonu s 5G v příštím roce dočkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.