Společnost ZTE to neměla v poslední době zrovna jednoduché. Přesto se jí začátkem tohoto roku podařil vrátit zpět do hry díky uvedení telefonu Axon 10 Pro, který patří mezi vlajkové lodě. A snaží se i dál bojovat o své místo na slunci. Nyní chystá další přístroj. Jeho obchodní název by měl být ZTE Blade 20 a svými parametry bude patřit do střední třídy. Má už za sebou certifikaci FCC a nyní byl certifikován i v Tenaa.

Díky tomu známe jeho hlavní parametry a také termín představení. To by mělo proběhnout 18. října/októbra. Co tedy o specifikacích ZTE Blade 20 říká Tenaa výpis? Displej telefonu má úhlopříčku 6,088 palce s rozlišením 1560×720 pixelů. Nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. Typ procesoru Tenaa nespecifikuje, ale mělo by jít o osmi jádrový čipset s maximálním taktem 2,0 GHz. Doplní jej 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště, které bude možno dále rozšířit až o 512 GB.

Rozměry přístroje jsou 155×72,7×8,95 milimetrů při hmotnosti 164 gramy. K hlavní tahákům telefonu by mohla patřit baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého 18 W nabíjení. K dalším zajímavým parametrům patří i foto výbava. Hlavní fotoaparát má čtvercový modul se třemi snímači a LED bleskem. Jednotlivé senzory mají rozlišení 16 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Na zadním panelu najdeme i snímač otisků prstů. Přední kamera má 5 MPix. Operačním systémem bude Android Pie s nadstavbou MiFavor UI. Cena telefonu zatím není stanovena, ale tipaři odhadují, že by se měla pohybovat kolem 999 jüanů, což je zhruba 140 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.