Dnes Redmi oficiálně představili levné modely Redmi 8 a 8A na čínském trhu, protože prvenství se tyto kousky dočkaly nejdříve v Indii. Při této příležitosti jsme se také dočkali velmi zajímavého oznámení, protože Redmi slíbili 21. října ukázat novou verzi notebooku RedmiBook a oproti minulým generacím základního a Pro modelu je nebude pohánět procesor z produkce Intelu. Nastal totiž čas pro procesory AMD Ryzen !

Pokud aspoň trochu sledujete situaci na poli počítačového hardwaru, tak pro vás asi obří úspěch AMD v posledních letech není žádnou novinkou. Ale pro mnohé je stále Intel oním dominantním hráčem z časů před pár lety. To už momentálně není pravda a nové Ryzeny zcela dominují v poměru cena/výkon v podstatě ve všech kategoriích. Intel prostě usnul na vavřínech a několik posledních generací procesorů přineslo jen zcela marginální změny a nárůsty výkonu, čehož AMD s Ryzeny bezezbytku využili.

Šéf Redmi Lu Weibing bohužel neodhalil žádné extra detaily ohledně chystaných RedmiBooků, ale slíbil vysoký výkon za nízkou cenu. Podle odborníků by ale nové notebooky měly konkrétně pohánět procesory Ryzen 5 3550H. Což jsou čtyřjádrové procesory schopné zpracování až osmi vláken, základním taktem 2.1 GHz boostovaným až na 3.7 GHz nebo TDP 35W. Grafika bude také solidní s domácím čipem Radeonem Vega 8.

Takže budeme velmi zvědavi jak se Redmi (se Xiaomi v zádech) se sliby vypořádají 21. října, protože s příznivou cenou to bude s novým modelem RedmiBook jednat ještě o větší trhák než u minulých generací.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.