Nový model telefonu společnosti Meizu, Meizu 16T, by měl být oficiálně představen 23. října/októbra. Rozšíří tak řadu s označením 16 a nabídne větší baterii i displej než jaké najdeme u jeho bratrů Meizi 16s a Meizu 16s Pro. Podobně jako model 16s bude osazen procesorem Snapdragon 855. Podle zástupců společnosti jde o přístroj orientovaný na mladé a tomu by měla být přizpůsobena i cena.

O tom jak bude vysoká se už můžeme dozvědět ze screenu, který byl zveřejněn na čínském Weibo. Meizu 16T je už totiž, a to ještě před svým oficiálním představením, zalistován na stránkách jednoho z e-shopů. Cenovka by tedy měla být, alespoň v tomto obchodě, 2499 jüanů, tedy 352 dolary. To je skutečně nižší cena než u modelů 16s a 16s Pro. Tato cena bude je nastavena u základní verze se 128 GB interního úložiště. Kolik bude stát verze s 256 GB interní paměti není známo. Ovšem pro ty, kteří si telefon předobjednají už nyní jsou na e-shopu připraveny malé dárky.

Díky výpisu Tenaa už známe i parametry Meizu 16T. Ty obnáší 6,5 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a poměrem stran 18,5:9. Základní verzi, kterou je už možno zarezervovat, pohání procesor Snapdragon 855 s 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 4500 mAh. Operačním systémem je Android Pie. Zadní fotoaparát tvoří tři snímače s rozlišením 12 MPix, 10 MPix a 5 MPix. Přední kamera má 16 MPix. Tyto parametry v kombinaci s poměrně nízkou cenou by tedy u mladých uživatelů, a nejen u nich, mohly zabodovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.