Odlehčené modely špičkových telefonů Honor se v našich končinách vždy těšily slušné oblibě, protože Lite verze nabízely velmi solidní poměr cena/výkon. Poslední počin Honor 20 Lite se však s nějakým extra ohlasem nesetkal. A to ani na našem trhu, kde se začal prodávat zhruba v polovině května/mája. Možná proto se výrobce rozhodl uvést ještě další odlehčenou verzi s názvem Honor 20 Youth Edition.

Tento model, byť má také mírně nižší specifikace jako verze Lite, není totéž co květnová verze. Honor 20 Youth Edition by podle plakátku na Weibo měl být uveden už zítra, tedy 15. října/októbra. A protože před uvedením na trh je nutná i certifikace Tenaa, můžeme si udělat představu o specifikacích tohoto modelu. OLED displej by měl být 6,3 palcový s rozlišením FullHD+ a integrovaným snímačem otisků prstů. Procesor na Tenaa nebyl specifikován, ale podle všeho by mělo jít o Kirin 810. V rámci pamětí bychom mohli počítat hned s několika verzemi. Konkrétně by mělo jít o 4/6/8 GB RAM a 64/128/256 GB interní paměti. Operačním systémem bude Android Pie s EMUI 9.1.1.

Zadní fotoaparát by měl být trojitý. Primární snímač Sony IMX586 má rozlišení 48 MPix a světelnost f/1.8. Sekundární 8 MPix senzor bude fungovat jako ultra široký objektiv. Třetím do party bude 2 MPix snímač. Přední kamera by měla mít 16 Mpix. Baterie dostane slušnou kapacitu 4000 mAh a očekává se rychlé nabíjení s výkonem 20 W. Zda výrobce nastaví pro mladé i nízkou cenu a dodrží tak dobrý poměr cena/výkon zatím není známo. Ovšem do představovačky chybí už jen pár hodin, takže tato informace bude k dispozici zítra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.