Začátkem letošních prázdnin vydala společnost Vivo svůj druhý herní telefon pod značkou iQOO. Jmenuje se iQOO Neo a přestože nepatří mezi top modely, pořád má velmi slušnou výbavu a mnohé potenciální kupce zaujal svou cenou. Prvním kompromisem u parametrů bylo použití loňského modelu procesoru Snapdragon 845, díky čemuž se podařilo srazit i cenu přístroje. Poslední zprávy z Číny naznačují, že Vivo připravuje další model podobného ražení. Jeho název by měl být jednoduchý, a to Vivo iQOO Neo 2.

Tento telefon se totiž prošel testy Geekbench s kódovým označením Vivo V1936A a většina tipařů se shoduje na tom, že je to právě Vivo iQOO Neo 2. Mohlo by tedy jít o druhou generaci poměrně populárního iQOO Neo. Než se dostaneme ke skóre testu, mrkneme na to, co říká výpis o parametrech. Telefon byl testován s operačním systémem Android Pie a 8 GB operační paměti. Přesný typ procesoru sice není specifikován, ale právě výsledky by mohly ukazovat na čipset Snapdragon 855. Ten sice není tím nejsilnějším na aktuálním trhu, ale je to určitě dobrý posun od původního SD845.

Jak již bylo řečeno, skóre není špatné. V Single-core testu nasbíral telefon 3516 bodů a ve více jádrovém testu pak 11262 bodů. Podle dalšího výpisu, který je na síti k dispozici, byl měla mít druhá generace iQOO Neo baterii se slušnou kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Baterie by tedy měla být stejná jako u původní verze Neo, ale výkon nabíjení se podstatně zvýšil. Podrobnější informace o chystaném telefonu zatím k mání nejsou, ale je pravděpodobné, že se jeho uvedení blíží, takže je můžeme čekat v dohledné době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.