Začátkem září/septembra vydala společnost OnePlus beta verzi operačního systému Android 10 pro své telefony OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Beta byla průběžně testována aby byly vychytány a odladěny případné chyby. Následně došlo koncem minulého měsíce k distribuci stabilní verze OxygenOS 10.0. Majitelé těchto modelů se zpočátku radovali. Ale krátce po distribuci stabilní verze nadstavby se na Twitteru a stránkách OnePlus fóra začaly objevovat zprávy o špatné stabilitě, chybovosti a dalších problémech.

Z tohoto důvodu byla další distribuce OxygenOS 10.0 pozastavena. Vývojáři přislíbili brzké opravy chyb a celkové odladění nadstavby. Hraničním termínem byl konec října/októbra. Ovšem podle čerstvých informací na stránkách OnePlus fóra to vypadá, že opravena verze nadstavby je na světe a nese označení V10.0.1. Opravená verze bude postupně šířena via OTA. Zatím ji dostal je velmi omezený počet uživatelů a poté, co ji otestují a budou vychytány případné chyby, bude distribuována na další telefony. Vývojáři také upozorňují na to, že stahování přes VPN nemusí fungovat. Celý seznam opravených chyb naleznete zde.

O aktualizaci OxygenOS založené na systému Android 10 nebudou ochuzeni ani majitelé dalších modelů OnePlus. Na londýnské představovačce řady OnePlus 7T Carl Pei potvrdil, že update dostanou téměř všechny dosud vydané modely až po OnePlus 5 a 5T. Telefony řady OnePlus 6 a 6T dostanou beta verzi ještě v tomto měsíci. Stabilní verze bude distribuována v průběhu listopadu/novembra. Majitelé řady OnePlus 5 a 5T si na stabilní verzi budou muset počkat až do druhého kvartálu příštího roku. Modely OnePlus 3, 3T a nižší bohužel aktualizovány nebudou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.