Asi není třeba připomínat, že společnost Huawei má momentálně stopku na používání aplikací a služeb Google. Ostatně díky tomu je nemají předinstalovány telefony letošní řady Mate 30. Ovšem loňskou řadu Mate 20 tyto nepříjemné sankce a omezení nepostihly a telefony by měly být aktualizovány se vším všudy. A dobou zprávou pro majitele modelu Huawei Mate 20 Pro je, že v těchto dnech dochází k distribuci aktualizace nadstavby EMUI 10, která je postavena na systému Android 10.

Podle nizozemských stránek DroidApp právě telefony Huawei Mate 20 Pro už nyní tuto aktualizaci dostávají, tedy alespoň v Nizozemsku. Jistě by byla škoda, kdyby model, který byl na letošním MWC oceněn jako nejlepší telefon na trhu nebyl aktualizován. A navíc letos v květnu/máji byl po svém předchozím vyřazení z programu Android Q beta do něj opětovně zařazen. Podle informací na nizozemském webu má aktualizační balíček velikost 4,42 GB a označení EMUI 10.0.0.136 (C432E7R1P5). Protože se jedná o skutečně velkou aktualizaci je nutno před její instalací zajistit dostatek místa a telefon pořádně nabít.

Update je šířen via OTA, takže se na jednotlivé telefony bude dostávat postupně. Kromě jiného obsahuje i bezpečnostní záplaty z měsíce září/septembra. Nizozemští uživatelé, kteří už aktualizaci obdrželi sdíleli také pár screenshotů, ze kterých je patrno, že EMUI doznala výrazného přepracování a velkých oprav. Upraveno je uživatelské rozhraní, aplikace fotoaparátu a přidány byly i nové funkce. Díky systému Android 10 byla upravena i přístupová oprávnění. Pokud jste majiteli Mate 20 Pro, můžete průběžně kontrolovat, zda aktualizace už dorazila i na váš telefon.