Mobilní průmysl vždy táhne hlad po revolučních inovacích a pohybujeme se tak v cyklech, kdy vždy výrobci přísahají na některý designový prvek. Momentálně letí trend celoplošného displeje s maximem užitné plochy k tomu samozřejmě potřebujete speciální designy. Mezi sebou tak soupeří klasické obdélníkové vykousnutí, kapkovité vykousnutí, vysouvací selfie modul (hned v několika variantách) nebo dokonce vysouvací celá zadní strana telefonu. Čerstvě podané patenty Xiaomi se pouští na pole neorané a pokusí se přijít s něčím novým.

Nové patenty existují hned ve čtyřech variantách, které ale mají hodně společného. Tím propojujícím prvkem je použití dvojice selfie senzorů umístěných přímo v záhybech horních rohů displeje, nebo kolem něj. Jeden z nich má sice poměrně ošklivě široký horní rámeček, ale budeme raději předpokládat, že ten u Xiaomi nepatří k vítězným favoritům. Na druhou stranu jde o jediný design, který má klasickou čtečku otisků prstů na zádech telefonu, takže se s největší pravděpodobností jedná o nějaký plánovaný model maximálně střední třídy. Design umístění zadních foto senzorů se u jednotlivých návrhů také liší, ale nejedná se o nic extra zajímavého a inovativního.

Tyto patenty byly včera oficiálně podány v nizozemském Haagu na úřadě Hague International Design System. Ten sdružuje nové mezinárodní registrace nebo modifikace stávajících patentů a je pod kontrolou hlavního světového úřadu duševního vlastnictví – WIPO. Samozřejmě se stále jedná o patenty a do reálné produkce je od patentu vždy ještě velmi dlouhá cesta. Každopádně každý nápad se cení a jak by se podobný design selfie kamerek u některého z nových Xiaomi líbil vám ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.