Populární benchmark DxOMark asi není nutné příliš představovat, protože se už hezkou dobu stal etalonem pro hodnocení kvality fotoaparátů. Nedávno se navíc rozhodli expandovat s hodnocením selfie kamerek a později i vylepšením hlavních hodnotících kritérií zahrnujících noční režim a jiné. Ani to jim však nestačí a tak včera představili nový DxOMark Audio testovací protokol pro srovnání zvukového výkonu hlavním telefonních modelů na trhu.

Tyto nové testy se ale budou zaměřovat pouze na testování kvality zvukového výstupu samotných reproduktorů telefonu a ne po připojení sluchátek nebo externího reproduktoru. Samozřejmě bude opět k mání celá řada kategorií a průměrem pak dostaneme finální výsledek. Testy jsou poměrně sofistikované a zahrnují speciální izolované zvukové komory jak pro samotné přehrávání obsahu, tak i pro nahrávání. Takže se dá stejně jako u fotografického hodnocení očekávat vysoká odbornost a důvěryhodnost nového testu a žebříčku.

V ruce už máme také výsledky první várky telefonů, i když v nich ještě samozřejmě spousta schází a tvůrci je budou určitě postupně doplňovat. Na špici žebříčku se prozatím vyhřívá Huawei Mate 20X následovaný v těsném závěsu iPhone XS Max a iPhone 11 Pro Max. Většina telefonů vždy lepší skóre přehrávání než nahrávání, přičemž jedinou výjimkou je z testované sestavy Sony Xperia 1, která to má naopak a v přehrávání lehce propadla. Bude zajímavé žebříčky sledovat přece jen o něco později až budou pořádně doplněny, vzorek je zatím příliš malý.