V den představení telefonů Xiaomi Mi 9 Pro 5G a Mi Mix Alpha byla uvedena také letošní iterace Xiaomi nadstavby MIUI 11. Samozřejmě to, co majitele telefonů Xiaomi a potažmo také Redmi zajímá je, kdy jejich přístroj tuto novou verzi nadstavby postavené na systému Android 10 dostane. Aktualizace je uvolňována postupně a vždy začíná distribucí beta verze po níž následuje verze stabilní. A právě nyní přichází dobrá zpráva pro majitele modelu Redmi K20. Stabilní verze MIUI 11 je pro tento model už připravena.

Aspoň to tak vypadá podle informace, která se objevila na čínské síti. Stabilní verze MIUI 11 pro telefon Redmi K20 má označení MIUI V11.0.3.0.PFJCNXM a její velikost je 689 MB. Najdeme zde mnoho nových funkcí. Jednou z těch zbrusu nových je například sada Mi Work Suite, která zahrnuje funkce pro rychlý přenos souborů mezi více platformami. To znamená, že přenos souborů z telefonu na stolní počítač nebo notebook je rychlý a bezproblémový. Zároveň do tohoto balíčku funkcí je přidána i ta, která umožňuje přenos a sdílení souborů s telefony Oppo a Vivo.

MIUI 11 také nabízí tmavý režim, nový typ písma s názvem MiLan Pro a nebo třeba dynamický audio systém. Zajímavá je i funkce pro automatický bezdrátový tisk obrázků. Z telefonu lze díky tomu přímo tisknout fotografie nebo různé typy dokumentů, a to až na 2000 typech tiskáren, které jsou na trhu. Nových funkcí v MIUI 11 je opravdu hodně, takže bude asi nejlepší vše ověřit a prověřit na vlastním přístroji ve chvíli, kdy k vám aktualizace dorazí.