Před nějakým časem jsme se od Huawei dočkali vydání modelu Huawei Nova 5T v Malajsii a podle posledních zpráv se tento telefon chystá také do Evropy, počínaje německým trhem. Tvůrci sice ještě přesně neoznámili přesné datum vydání, ale mělo by nastat již velmi brzy. Dobrou zprávou je pak i potvrzená plná podpora služeb Google se všemi certifikacemi, takže tento kousek nebude zasažen obchodní válkou mezi Čínou a USA. Apropo, v té se možná blýská na lepší časy, ale zatím je ještě příliš brzy na přehnaný optimismus.

Co se týče parametrů, tak se Nova 5T bude lehce odlišovat od čínské verze Nova 5 v některých detailech. Telefon bude mít 6,26-palcový LCD displej s designovým „průstřelem“, procesor Kirin 980, 8 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, hned čtveřici senzorů hlavního zadního fotoaparátu ( 48 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix +2 Mpix, 32 Mpix selfie kamerku, boční čtečku otisků prstů nebo baterii o kapacitě 3750 mAh s podporou velmi rychlého 22.5W rychlo nabíjení. Systémem pak bude samozřejmě nadstavba EMUI naroubovaná na Androidu 9 Pie.

Evropská verze Huawei Nova 5T by měla být k mání ve třech barevných odstínech – fialové, černé a modré. Ceny jsou prozatím jen odhadované, ale většina analytiků tipuje částku kolem 400 euro. To nezní úplně špatně, i když má samozřejmě telefon několikaměsíční zpoždění.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.