Odlehčené modely špičkových telefonů Honor se v našich končinách vždy těšily velké oblíbenosti, protože Lite verze nabízely velmi solidní poměr cena/výkon. Poslední počin Honor 20 Lite se však s nějakým extra ohlasem nesetkal, protože přece jen některé parametry byl už poměrně výběhové. Čínská firma se to pravděpodobně pokusí napravit, protože podle zasvěcených zdrojů se už pracuje na nové verzi právě tohoto telefonu. Tak se pojďme na některé informace podívat podrobněji, ať tušíme co nás čeká.

Informace o nové verzi Honor 20 Lite pustil do oběhu na čínské sociální síti Weibo sám CEO firmy, takže bych těmto spekulacím určitě důvěřoval. Pod něj se tak dočkáme výborného midrange procesoru Kirin 810 spolu s 8 GB RAM a plnými 256 GB paměti, i když bych asi tipoval i existenci dietnější paměťové verze. Hlavním faceliftem však projde fotografická výbava, která by měla zahrnovat 48 Mpix hlavní senzor spolu s ultra širokým sekundárním a doplňkovým třetím. Ostatně i minulá generace se mohla pochlubit trojitým zadním fotoaparátem (24 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix).

Nedotčen pravděpodobně zůstane design, což by bylo zklamání, protože jednou z hlavních výtek bylo použití micro-USB namísto moderního USB Type-C. Naděje však stále žije, protože oficiálně zatím nebylo potvrzeno zhola nic. Navíc je ve hvězdách i to nejzákladnější, a to název. Směrovat na trh další Honor 20 Lite nedává smysl a tak se dočkáme přívěsku (2019), nebo možná dokonce označení Honor 20 SE pro lepší orientaci. Nejistá také zůstává podpora služeb Google, protože mateřský Huawei se jak známo potýká s následky obchodní války mezi US a Čínou.