Minulý měsíc jsme se zmínili o tom, že Essential Phone 2 je již v první testovací fázi a že bychom se ho patrně mohli nakonec dočkat. Je jen otázkou kdy přesně. To, že se na telefonu skutečně pracuje nyní potvrdil sám Andy Rubin na svém twitterovém účtu. Rubin je jakýmsi duchovním otce Essential telefonů a je tedy jasné, že se jich tak snadno nevzdá. Podle zveřejněných fotek by opět mělo jít o poměrně unikátní stroj.

Design Essential Phone 2 je něco, co tu zatím nebylo. Rubin o tomto telefonu mluví jako o projektu Gem, takže jde vlastně jen o prototypy se skutečně neobvyklým protáhlým tvarem a jásavě zářivou barevností. Na první pohled vypadá Essential 2 spíš jako dálkové ovládání. Je tedy otázkou, jak dalece bude praktické používání takové dlouhé nudle. Pokud bychom však odmysleli tento nezvyklý tvar těla telefonu, je jinak vše tak jak má být.

Zadnímu panelu dominuje obrovský kruhový modul zadního fotoaparátu s jedním snímačem. LED blesk je uložen v levém horním rohu zadního panelu. Pod modulem kamery je snímač otisků prstů, který je nenápadný, protože je vyveden v barvě zad. Přední kamera je uložena v levém horním rohu čelního panelu, a to v poměrně velké „díře“. Napravo od přední kamery jsou zřejmě navigační tlačítka. O hardwarové výbavě a vlastně ani o software se Rubin nezmínil. Údajně však telefon běží na nějaké velmi upravené verzi Androidu. Uživatelské prostředí je totiž atypické a podobné spíš rozhraní Windows Mobile. Telefon je nyní ještě v plenkách a jeho finální verze může nakonec vypadat jinak. Nezbývá tedy než čekat na další zprávy o jeho vývoji.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.