Název společnosti Hammer Technology možná některým z nás nic moc neříká. Když ale napovíme, že stojí za výrobou telefonů s obchodním názvem Smartisan, začíná být jasno. Nelze říci, že by telefony Smartisan, které společnost až doposud vydala nebyly zajímavé. Svými parametry pokryly rozpětí napříč všemi třídami od těch nejlevnějších až po ty, jejichž cena byla značně vysoká. Jejich poslední počinem byl Smartisan Nut Pro 2S, který vydali loni v srpnu/auguste.

Od té doby nebylo o značce Smartisan příliš slyšet a někteří zasvěcení dokonce tvrdili, že se potýká s velkými finančními problémy. Ovšem po roce od vydání posledního modelu Nut se na čínské síti objevily informace, že se značka snaží postavit na nohy a chystá další přírůstek do svého portfolia. Za tímto účelem se spojili se společností ByteDance, která stojí za čínskou platformou TikTok. A protože má Smartisan naplánovanou akci na 31. října/októbra, očekává se, že bude nový telefon právě zde uveden.

Na Weibo jsou už také k vidění první renderované obrázky a fotky chystaného telefonu. Jde však jen o snímky zadního panelu, kterému dominuje poměrně velký obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se čtyřmi snímači a LED bleskem. Tři senzory jsou uloženy v modulu svisle pod sebou a čtvrtý napravo nad bleskem. Že jde skutečně o telefon Smartisan dokazuje dobře zapamatovatelné červené kruhové logo s kladivem. Jaké však budou parametry telefonu? Zatím se o nich jen spekuluje a tipaři si myslí, že o vlajkovou loď nepůjde. Spíš tipují na přístroj střední třídy. Snapdragon 855 nebo 855 Plus tedy nečekejme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.