O chystaném telefonu Realme X2 Pro se v poslední době docela dost mluví a dokonce se čekalo, že bude oficiálně představen už 4. října/októbra v Evropě. Termín předstvovačky je však posunut na 15. října/októbra a uvedení proběhne zároveň ve španělském Madridu a také v Číně. Na začátku měsíce jsme znali jen několik potvrzených parametrů, kterými byly procesor Snapdragon 855 Plus, 90 Hz obnovovací frekvence displeje a 64 Mpix rozlišení jednoho ze snímačů hlavního fotoaparátu s 20× hybridním zoomem.

Nyní si díky výpisu Tenaa můžeme doplnit i další specifikace. AMOLED displej bude mít úhlopříčku 6,5 palce a FullHD+ rozlišení. Další snímače zadního fotoaparátu, kromě již zmíněného 64 MPix, budou mít 13 MPix, 8 MPix a 2 MPix. Přibyla také informace o trojnásobném optickém zoomu. Přední kamera Realme X2 Pro dostala 16 MPix. Potvrzený procesor Snapdragon 855 Plus by mělo doplnit 6 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště.

Rozměry telefonu jsou 161×75,7×8,7 mm při hmotnosti 199 gramů. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh, i když Tenaa uvádí poněkud nesmyslných 1950 mAh. Telefon bude podporovat extra rychlé nabíjení Super VOOC s výkonem 50 W. Neměla by chybět ani podpora Dolby Atmos. Na renderovaném snímku pak můžeme vidět i zajímavou barvu zadního panelu, kterou výrobce označil názvem „Poseidon“ a má být inspirovaná mořským dnem s odlesky slunce. Každopádně jde o zajímavý kousek, ale mnohdy je pro jeho dobrou prodejnost rozhodující i cena, která zatím není známa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.