Telefony řady Google Pixel 4 budou představeny příští týden v New Yorku na akci „Made by Google“. Asi není třeba dodávat, že o nich už víme vše, takže místo překvapení nás čeká jen formalita. Kompletní specifikační list obou telefonů jsme si mohli prohlédnout minulý týden. Vlastně už jediné co chybí, jsou informace o cenách. A i ty jsou už dneska k dispozici.

Na Twitteru je zveřejnil spolehlivý tipař Evan Blass. Jedná se sice o kanadské ceny telefonů Google Pixel 4 a je velmi pravděpodobné, že ty americké se od kanadských budou lišit. Co tedy Blass o cenách tvrdí? Podle něj se bude cena Pixel 4 s 64 GB úložištěm točit kolem 1050 kanadských dolarů. Verze se 128 GB pak přijde na zhruba 1200 kanadských dolarů. Pixel 4 XL s 64 GB interní paměti by měl stát také zhruba 1200 kanadských dolarů a verze 4 XL se 128 GB přijde na 1360 kanadských dolarů.

Pokud bychom tyto kanadské ceny převedli na české koruny, tak se budeme pohybovat v relaci od 18000 Kč přes 21400 Kč až po 24500 Kč. Ovšem musíme počítat s tím, že na českém trhu budou ceny obou letošních Pixelů ještě vyšší a dostat bychom se tak mohli až k zhruba 30000 Kč. Ve srovnání s cenami loňských Pixel 3 jsou letošní ceny v průměru o 100 dolarů vyšší. Jistě, výrobce letošní řadu telefonů poměrně vylepšil, ale je otázka, zda taková cena nesníží jejich prodejnost.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.