Miniaturizace technologií je konstantním faktem našich dní a je to vidět například na mobilních telefonech, které mají často vyšší výkon než obří stolní počítače ne až tak vzdálené minulosti. A právě stolní počítače jsou dnes k sehnání v opravdu kompaktních variantách, kdy Raspberry Pi se vejde jen do dlaně. Ale ty přece jen vyžadují jisté nadání ve skládání komponent a fanouškovské nadšení. Ale kompletní miniaturní Mini PC jsou dnes k mání za skvělé ceny a dnes pro vás máme jeden takový příklad v podobě akce na Beelink T4 z e-shopu Gearbest.

Beelink T4 určitě nikoho neohromí svým výkonem a určitě nic neřeknu hráčům, nebo náročným uživatelům. Na druhou stranu ale existuje celá řada nenáročných domácností, kde potřebují jen základní „prohlížedlo“ internetu nebo přehrávání filmů. Nemluvě o možnosti z něj udělat TV box nebo malý server. Toto mini PC se vejde do krabičky s rozměry 106 x 106 x 17.7 mm a může nabídnout procesor Intel Atom X5-Z8500, 4 GB RAM, 64 GB eMMC paměti, dual band Wi-Fi, 1000M LAN port, HDMI + DP porty nebo USB 3.0 porty. To vše se spotřebou 12W a tichým provozem.

Krása celého řešení vynikne při pohledu na cenovku, protože Beelink T4 je momentálně k mání v bleskových prodejích na e-shopu Gearbest jen za 119.99 dolarů. To je za mini PC skvělá cena a i když bych už lehce náročnějším spíše doporučil pokročilejší kousky s výkonnějším procesorem a SSD diskem, tak se T4 za ty peníze na základní užívání rozhodně neztratí. Co myslíte ?