Jen před pár dny se na internetu objevily první snímky chystaného nového telefonu od Motoroly (která je, jak jistě víte, pod křídly čínského Lenova) a tento kousek měl být pro značku premiérou s výsuvnou selfie kamerkou. Přesné detaily nebyly známy a zdroje se rozcházely i ohledně pojmenování a příslušnosti ke konkrétní produktové řadě. Dnes se nám ale dostaly do ruky kompletní specifikace a snímky tohoto chystaného telefony, který by měl patřit do sestavy řady Motorola One.

A podle původních předpokladů se opravdu nejedná o žádný high-end model, ale o poctivý kousek pro střední třídu. Tomu odpovídají specifikace, které zahrnují 6,39-palcový IPS displej s FullHD+ rozlišením, procesor Snapdragon 675, 4 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, 3600 mAh kapacita baterie s 15W rychlo-nabíjením, hybridní dual SIM slot, NFC čip, čtečka otisků prstů na zadní straně integrovaná s LED diodou a s největší pravděpodobností i čistý Android 9, i když platforma Android One zatím nebyla oficiálně potvrzena.

This slideshow requires JavaScript.

Hlavní pozornost ale byla upřena na premiéru výsuvného modulu selfie kamerky, který je 32 Mpix se světelností f/2.0, ale díky technologii pixel binning jsou výsledkem stejně jen kvalitnější 8 Mpix snímky. Zadní fotoaparát je pak duální s hlavním 64 Mpix senzorem (f/1.8) doplněným o sekundární 8 Mpix senzor (f/2.2). Opět se setkáme s pixel binningem, stejně jako se speciálním portrétovým režimem, nočním režimem, podporou 4K videa se 30 fps a dalšími funkcemi. Kolem a kolem solidní midrange telefon z řady Motorola One, který by se měl dostat na trh již velmi brzy a fanoušci značky budou určitě velmi zvědavi na nastavenou cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.