Telefony řady Honor V30 jsou, jak se zdá, připraveny na své oficiální uvedení. V obou případech půjde o vlajkové lodi s velmi slušnou výbavou a lecos už o nich víme. Třeba to, že budou osazeny procesorem Kirin 990. V případě V30 Pro i s 5G modemem. Displej bude mít „díru“ pro přední fotoaparát a velmi úzké rámečky i bradu. A když už jsme u těch fotoaparátů, přidáme i další informaci.

Tu na svém twitterovém účtu zveřejnil tipař Teme. Podle něj bude mít jeden ze snímačů zadního fotoaparátu, a to jak u Honor V30, tak i u jeho Pro verze, rozlišení 60 Mpix. Ale to není vše. Tipař také přidal další parametry obou telefonů. Model V30 bude mít LCD displej s kruhovým výřezem, ovšem úhlopříčka obrazovky zatím není známa. Stejně tak není jasné rozlišení předního fotoaparátu. Telefon bude mít 4000 mAh baterii a měl by mít podporu Super Charge rychlého nabíjení s výkonem 22,5 W. Zadní kamera bude trojitá s primárním 60 MPix snímačem. Rozlišení dalších dvou senzorů není uvedeno.

Na rozdíl o modelu V30 bude mít Pro verze OLED displej. Modul předního fotoaparátu bude oválný, ale stále půjde o „díru“ pro dva snímače. Zadní kamera bude mít čtyři snímače, kdy ten primární bude mít rozlišení 60 MPix. Kapacita baterie modelu V30 Pro bude 4200 mAh s podporou rychlého 40 W nabíjení, podobně jako u telefonů řady Huawei Mate 30. Ovšem podpora bezdrátového 27 W nabíjení bude chybět. Bezdrátové nabíjení by mělo mít výkon „jen“ 15 W. Procesor Kirin 990 bude mít v tomto případě integrovaný modem 5G. Přestože mají oba Honor telefon zajímavé parametry, budou na tom podobně jako řada Huawei Mate 30. Nebudou mít ani aplikace ani služby Google, což pro trhy mimo domovskou Čínu jistě není dobrá zpráva.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.