Telefon Asus ZenFone 6 sice dnes už nepatří mezi žhavé novinky, ale přesto stále stojí za pozornost. A to především díky své otočné kameře, která slouží zároveň jako hlavní fotoaparát a stejně tak dobře funguje pro focení populárních selfíček. A kde jinde tento fotoaparát lépe prověřit než v testech DxOMark. Těmi sice prošel už po svém vydání s celkovým ziskem 98 bodů, ale nyní byl otestován znovu. Kamera telefonu byla tedy testována odděleně pro selfie a jako hlavní fotoaparát.

Samozřejmě tyto testy nemusí jednoznačně vypovídat o kvalitách fotoaparátu, ale pro porovnání s jinými stroji určitě nejsou od věci. Asus ZenFone 6 svého času kraloval žebříčku DxOMark, ale to se jednoznačně změnilo s nástupem přístroje Huawei Mate 30 Pro, který se usadil na prvním místě s 121 body. Tomuto skóre nemůže ZenFone 6 konkurovat, ale jeho celkové skóre 104 body není vůbec špatné. Za fotografii nasbíral Asus 107 bodů a za video 99 bodů. V rámci selfie však telefon s 98 body získal druhé místo v žebříčku, hned za Samsung Galaxy Note 10+ 5G.

Testeři DxOMark ocenili především rychlé a přesné automatické ostření, redukci šumu a přirozenou reprodukci barev. ZenFone 6 jak exteriéru, tak i v interiéru přesně exponuje a dynamický rozsah je široký. Má také přesné vyvážení bílé. Tohoto hodnocení dosáhl telefon díky výklopné duální kameře s primárním snímačem Sony IMX586 s 48 MPix a světelností f/1.8. Sekundární snímač má 13 MPix, clonu f/2.4 a funguje jako ultra široký objektiv. Nechybí optická stabilizace, duální LED blesk nebo natáčení 4K@60fps videí. Celou recenzi fotoaparátu si můžete pročíst zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.