Chytré náramky řady Mi Band od Xiaomi patří k tomu nejúspěšnějšímu z produkce čínského giganta a hlavně poslední generace Mi Band 3 a Mi Band 4 opravdu trhaly prodejní rekordy. Mezinárodní zákazníci ale byli nuceni vybrat si jen základní verzi bez NFC čipu, protože veškeré funkce s ním spojené byl podporovány pouze v mateřské Číně. A protože náramky Mi Band se těší obrovské popularitě i mimo Čínu, tak se s tímto nepoměrem údajně Xiaomi rozhodli konečně něco dělat. A zlomovým momentem by mělo být vydání modelu Mi Band 5.

Podle posledních zpráv by totiž právě Xiaomi Mi Band 5 měl být prvním kouskem v sérii, který by měl konečně podporovat NFC funkce i pro veškeré globální zákazníky. Možnosti používání se tak výrazně rozšíří hlavně o mobilní bezkontaktní platby, ale určitě najdou uplatnění i další funkce jako digitální vstupenky, „píchačky“ v práci nebo jízdenky na autobus či MHD. Samozřejmě bude záležet i na lokální podpoře, ale vzhledem k obří popularitě náramků od Xiaomi na našem trhu bych se toho ani moc neobával.

Xiaomi se snaží vydávat nové generace chytrého náramku Mi Band každý rok, takže někdy v dubnu/květnu 2020 bychom se mohli dočkat i přelomového Mi Band 5. Jako vždy budou Xiaomi spolupracovat na jeho tvorbě s Huami, ale to už se stalo standardem. Přítomnost NFC čipu zatím nebyla oficiálně potvrzena, takže se stále jedná pouze o spekulace, i když z důvěryhodných zdrojů. Jak by se globální NFC verze Mi Band 5 líbila Vám ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.