Před necelými dvěma týdny nám firma OnePlus předvedla svůj nový „půl-generační“ model OnePlus 7T na indické představovačce, ale mnoha fandům na ní přece jen scházel i výkonnější OnePlus 7T Pro. Ten byl nedávno potvrzen pro představení na londýnské akci 10.října, ale podle všeho jsme ho dokonce měli možnost vidět i právě v Indii. Ostříží zrak fanoušků je totiž neúprosný a tak jim neuteklo, že se nový OnePlus 7T Pro mihnul na zlomek vteřiny v promo videu oficiálního webstreamu (pro zájemce je k „vidění“ v čase 18:01).

I když šlo opravdu jen o bleskurychlý moment, tak z něj dokážeme vyčíst alespoň některé poměrně zásadní informace. Design zadního panelu se tak oproti minulé generaci příliš nezmění a umístění loga OnePlus nebo počet a orientace senzorů fotoaparátu zůstanou identické. Co je však navíc, je malý oválný element, o kterém není zatím známo zcela nic a který vyprovokoval ke spekulacím celou fanouškovskou komunitu. Jednou z hlavních teorií momentálně je, že se bude jednat o extra mikrofon zakrytý pletivem, který podobně jako u nového iPhone 11 bude výrazně zlepšovat pořizování zvuku a možná bude mít podobnou funkci jako „Zoom-in-mic“ u Samsungu Note 10.

Extra zadní mikrofon u iPhonu 11

Zbytek specifikací u nového OnePlus 7T Pro je však stále zahalen tajemstvím a mnozí fandové stále ještě doufají, že tvůrci sáhnou k nějakým lehce pokročilejším vylepšením oproti základní verzi. Protože vylepšený procesor Snapdragon 855 Plus a rychlejší nabíjení Warp Charge 30T nezní jako důvod k upgradu z minulé generace a od základní verze ho pak odlišuje snad jen kapacita baterie a vyšší rozlišení displeje. Ostatně hlavní výhoda v podobě 90 Hz displeje už byla dorovnána a třeba takový ROG Phone 2 má hned 120 Hz… No uvidíme, OnePlus si možná opravdu nechali ještě nějaké další eso v rukávu a definitivně bychom měli mít jasno už 10. října.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.