V září jsme se od Xiaomi dočkali představení fantastického telefonu Mi MIX Alpha, který bourá zažité stereotypy svým displejem roztaženým i na většině zadní strany přístroje. Prozatím se jedná pouze o konceptuální kousek, se kterým se počítá pouze v extrémně limitované sérii zhruba 500 kusů, i když někteří optimisté předpokládají započetí masové výroby někdy na začátku příštího roku. Exkluzivitě samozřejmě odpovídá i cena, protože na stránkách Xiaomi je tento kousek za 19.999 juanů, tedy v přepočtu asi 2800 dolarů. Navíc nedostupný.

Opravdový fajnšmekr ale má šanci si Mi MIX Alpha pořídit reálně doopravdy, protože na čínském online portálu TMall je k dispozici aktivní listing tohoto telefonu, i  když pravda za lehce přestřelenou cenu. Solidní sumička 999.999 juanů odpovídá v přepočtu asi 140.000 dolarů, tedy asi třem milionům korun. Takže se asi ani není moc čemu divit, že se podle údajů obchodů zatím nenašel ani jeden šílenec ochotný podobnou sumu vysázet na dřevo. I když v dnešní době je asi všechno možné.

Xiaomi Mi MIX Alpha může nabídnout 7.92-palcový OLED surround display s rozlišením 2088 x 2055 pixelů, procesor Snapdragon 855 Plus, 12 GB RAM nebo 512 GB vnitřní paměti UFS 3.0. Dále pak třeba 108 Mpix fotoaparát, 4050 mAh kapacitu baterie nebo 10.4 mm tloušťku přístroje a 241 g váhy. Ale za tři miliony asi opravdu nestojí… Každopádně první prototypy jsou k „osahání“ v celé řadě čínských kamenných obchodů Xiaomi, takže zákazník se může na malou revoluci alespoň podívat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.