Telefony Google Pixel 4 a Pixel 4 XL budou představeny za necelé dva týdny. Už nyní víme, že nabídnou nové funkce, více snímačů u zadních fotoaparátů a nebo i vylepšené Face ID. Jejich design odhalily oficiální rendery a nově se nyní můžeme podívat na oficiální technický list obou modelů. Ten uvádí jejich veškeré parametry, některé z nich už známe, některé jsou nové.

Podle technického listu, který zveřejnily stránky 9to5Google, by se měly oba modely Google Pixel 4 od sebe lišit jen ve dvou parametrech. Prvním z nich je velikost displeje, kdy obrazovka menší verze bude mít úhlopříčku 5,7 palce s FullHD+ rozlišením. Verze XL pak dostane 6,3 palcový displej s rozlišením QuadHD+. Oba displeje jsou typu OLED s obnovovací frekvencí 90 Hz. Druhý rozdíl najdeme u kapacity baterie. Menší Pixel má akumulátor s kapacitou 2800 mAh a větší pak 3700 mAh. V obou případech zde najdeme podporu rychlého 18 W nabíjení.

Další specifikace jsou shodné. Je to procesor Snapdragon 855 s jednotkou Pixel Neural Core, která nahrazuje jednotku Visual Core a bude sloužit pro zpracování fotografií. Díky tomu se opět můžeme těšit na vynikající foto výstupy z obou telefonů. A když už jsme u fotografií, podívejme se, jak vypadá hlavní fotoaparát. V obou případech je duální se snímači 12 MPix a 16 MPix. A nesmíme zapomenout ani na kapacity pamětí. I zde nacházíme shodný údaj, a to 6 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB interní paměti. Samozřejmě telefony poběží na nejnovější verzi operačního systému Android 10 s aktualizací po dobu následujících tří let.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.